Tak bawiły się dzieci podczas miejskich ferii zimowych!

Wszystko co dobre szybko się kończy. Wiedzą o tym dzieci, które zakończyły kętrzyńskie półzimowiska organizowane przez Burmistrza Miasta Kętrzyn we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kętrzynie. Jednak to co zostaje z nami na zawsze – to wspomnienia, a tych z pewnością , uczestnikom ferii zimowych  organizowanych w Szkołach Podstawowych nr: 1, 3 oraz 5 w Kętrzynie nie będzie brakowało.

W tegorocznych półzimowiskach udział wzięło 188. Uczniów klas I – IV. Jak co roku przygotowano moc atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców. Uczestnicy wypoczynku odwiedzili Konsulat św. Mikołaja, gdzie mogli wydmuchać własnoręcznie zrobioną bombkę, uczestniczyli w zajęciach tanecznych z Panią Izabelą Frąckiewicz oraz zajęciach Zumby z panią Dagmarą Wrzeszcz –Kowalczyk.

– Kto wie, może dzięki feriom dzieci odkryją nowe pasje. Nowe umiejętności  to zawsze wartość dodana. Staramy się, by co roku każdy z uczestników ferii znalazł coś dla siebie – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Zorganizowano także zajęcia w Miejskiej Bibliotece i Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz warsztaty pieczenia podpłomyków w kętrzyńskiej Baszcie. Uczniowie odwiedzili Powiatową Komendę Straży Pożarnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty fotograficzne, zajęcia taneczne przy muzyce hip – hop oraz zajęcia plastyczne w Kętrzyńskim Centrum Kultury. Dzieci miały również możliwość wyjścia  na kręgle. Rewelacyjną atmosferę i zabawę zapewnili animatorzy z „Takiej Imprezy”. W trakcie ferii odbywały się zajęcia profilaktyczne z tematyki zdrowego odżywiania, norm i zasad zachowania podczas zabawy oraz zagrożeń związanych z uzależnieniami  także behawioralnymi. Tydzień rozrywki zorganizowanej w ramach miejskich ferii był niebywałą dawką pozytywnej energii oraz połączeniem wysiłku ze świetną zabawą.