III sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie - porządek obrad

Herb Miasta Kętrzyn

III sesja

Rady Miejskiej w Kętrzynie,

odbędzie się w dniu 23 maja 2024r. (czwartek) o godz. 13.00, Ratusz Miejski, Pl. M.J. Piłsudskiego 1, sala nr 6

z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Przedstawienie porządku obrad – zgłaszanie wniosków o zmianę porządku obrad.
3. Analiza pomocy społecznej i polityki prorodzinnej za 2023r.
4. Przedstawienie raportu z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Kętrzyn za rok 2023.
5. Przedstawienie sprawozdania z realizacji „Rocznego Programu Współpracy Gminy Miejskiej Kętrzyn z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2023 rok”.
6. Ocena funkcjonowania spółek komunalnych za 2023r.
7. Podjęcie uchwał w sprawach:
7.1 zmiany uchwały Nr LXXXI/616/2024 Rady Miejskiej w Kętrzynie z dnia 1 lutego 2024 r. w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze, usługi opiekuńcze w formie usług sąsiedzkich oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również tryb ich pobierania.
7.2 określenia szczegółowych warunków i trybu przyznawania zasiłku celowego na ekonomiczne usamodzielnienie oraz ustalenia zasad zwrotu wydatków na świadczenia z pomocy społecznej w formie pomocy rzeczowej, zasiłków na ekonomiczne usamodzielnienie, zasiłków okresowych i zasiłków celowych przyznanych pod warunkiem zwrotu.
7.3 przyjęcia przez Gminę Miejską Kętrzyn do wykonania w roku 2024 zadania z zakresu administracji rządowej, dotyczącego obowiązku utrzymania grobów i cmentarzy wojennych.
7.4 uchwalenie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2024 – 2027.
7.5 przyznania dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.
7.6 ustalenia wynagrodzenia miesięcznego Burmistrza Miasta Kętrzyn.
7.7 wprowadzenia zwolnień od podatku od nieruchomości na terenie Gminy Miejskiej Kętrzyn.
7.8 zmiany uchwały Nr LXXX/607/2023 Rady Miejskiej w Kętrzynie z dnia 21 grudnia 2023 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miejskiej Kętrzyn na lata 2024 – 2036.
7.9 zmian w budżecie miasta Kętrzyn na rok 2024.
7.10 wskazania Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie, upoważnionego do wykonywania czynności związanych z wydaniem polecenia wyjazdu służbowego dla Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie i określenia stawek za jeden kilometr przebiegu za przejazd radnego Gminy Miejskiej Kętrzyn w podróży służbowej pojazdem, nie będącym własnością gminy.
7.11 wyznaczenia dodatkowych przedstawicieli Gminy Miejskiej Kętrzyn w Zgromadzeniu Związku Gmin „Barcja”.
7.12 wyznaczenia dodatkowego przedstawiciela Gminy Miejskiej Kętrzyn w Zgromadzeniu Kętrzyńskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami z siedzibą w Kętrzynie.
7.13 powołania Komisji Mieszkaniowej.
8. Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kętrzynie z kontroli pn„ Analiza zamównień publicznych o wartości poniżej 130 000,00 zł. netto realizowane w 2023r.”
9. Sprawozdanie Burmistrza Miasta Kętrzyn z wykonania uchwał Rady Miejskiej w Kętrzynie oraz prac między sesjami.
10. Zapytania do Burmistrza Miasta dotyczące złożonego sprawozdania.
11. Odpowiedzi na zadane zapytania do Burmistrza Miasta.
12. Interpelacje i zapytania radnych.
13. Wolne wnioski, informacje, oświadczenia.
14. Przyjęcie protokołu z I sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie z dnia 6 maja 2024r.
15. Zamknięcie III sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie.

Rady Miejskiej w Kętrzynie
(-) Dariusz Marek Duczek

Terminy posiedzeń komisji:
Komisja Edukacji, Zdrowia, Kultury i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Kętrzynie
- 21.05.2024r., Ratusz Miejski, godz. 13.00
Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Kętrzynie - 21.05.2024r., Ratusz Miejski, godz. 13.00
Komisja Rozwoju Gospodarczego i Finansów Rady Miejskie w Kętrzynie
- 21.05.2024r., Ratusz Miejski, godz. 13.00