Projekt pn. „Zakup taboru niskoemisyjnego wraz z poprawą infrastruktury transportowej miasta Kętrzyn”

Projekt pn.  „Zakup taboru niskoemisyjnego wraz z poprawą infrastruktury transportowej miasta Kętrzyn” Gmina Miejska Kętrzyn realizuje projekt pn.  „Zakup taboru niskoemisyjnego wraz z poprawą infrastruktury transportowej miasta Kętrzyn”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020,  Osi priorytetowej  4 „Efektywność energetyczna”, działania 4.4  „Zrównoważony transport miejski”. Głównym celem projektu jest przejście na gospodarkę niskoemisyjną w Gminie Miejskiej Kętrzyn oraz poprawa infrastruktury transportowej. Dofinansowanie projektu z UE: 9 475 564,75 zł Okres realizacji projektu: od 14.11.2022r. do 31.10.2023r. Projekt polega na zakupie 2 autobusów elektrycznych wraz ze stacją ładującą oraz remontem nawierzchni ul. Władysława Jagiełły i ul. Stefana Batorego w Kętrzynie.