Projekt pn. „Nowoczesna szkoła – doposażenie szkół podstawowych Gminy Miejskiej Kętrzyn”

Projekt pn.  „Nowoczesna szkoła – doposażenie szkół podstawowych Gminy Miejskiej Kętrzyn” Gmina Miejska Kętrzyn realizuje projekt pn. „Nowoczesna szkoła – doposażenie szkół podstawowych Gminy Miejskiej Kętrzyn”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020,  Osi priorytetowej  9 „Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych”, działania 9.3  „Infrastruktura edukacyjna”. Cel projektu: poprawa warunków  kształcenia w szkołach podstawowych na terenie Gminy Miejskiej Kętrzyn.  Zadaniem projektu jest nowocześnienie i wyposażenie pracowni w pomoce dydaktyczne poprzez poprawę jakości kształcenia w zakresie kompetencji kluczowych oraz wspomagających rozwój uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dofinansowanie projektu z UE: 329 342,91 zł Okres realizacji projektu: od 23.01.2023r. do 31.12.2023r. Projekt polega na doposażeniu we wszystkich szkołach podstawowych na terenie miasta pracowni zajęć matematyczno - przyrodniczych, językowych, komputerowych w przyswajaniu wiedzy.