Oświadczenie Burmistrza Miasta Kętrzyn w zakresie funkcjonowania gospodarki odpadowej na terenach kompleksów garaży

Herb Miasta Kętrzyn

OŚWIADCZENIE

W związku z nieuregulowanym stanem gospodarki odpadowej na terenach kompleksów garaży oraz zebraniem odpadów i uporządkowaniem przez miasto terenu przy ul. Rynkowej w Kętrzynie informujemy, że termin przygotowania propozycji rozwiązań ww. sytuacji przedłużamy do końca I kwartału 2022 r.

Zależy nam na zachowaniu czystości w mieście, a przede wszystkim na tym by dzikie wysypiska śmieci zniknęły z mapy Kętrzyna. Zamierzamy w ramach edukacji ekologicznej zorganizować odbiór odpadów od użytkowników garaży. Planowany system będzie funkcjonował do końca 2022 roku i będzie okresem testowym.  Po tym czasie zaproponujemy odpowiednie rozwiązania  w sprawie odpadów pochodzących z kompleksów garażowych.

O szczegółach poinformujemy w marcu br.

Burmistrz Miasta Kętrzyn

Ryszard Niedziółka