Ograniczenie koszenia traw w Kętrzynie

Drodzy Mieszkańcy ? ze względu na panującą suszę uprzejmie informujemy, że koszenie traw na terenie Gminy Miejskiej #Kętrzyn tymczasowo zostanie ograniczone do minimum.

Miejmy nadzieję, że wkrótce spadnie deszcz.

Drodzy Mieszkańcy ?  ze względu na panującą suszę uprzejmie informujemy, że koszenie traw na terenie Gminy Miejskiej #Kętrzyn tymczasowo zostanie ograniczone do minimum. Wyższy i równomierny rozrost roślin, wspiera małą retencję, zatrzymując wodę w glebie i zapobiegając jej erozji??? Trawa obniża też temperaturę powietrza, utrzymuje wilgoć i zapobiega erozji ziemi i jest to jeden z największych producentów tlenu i pochłaniaczy dwutlenku węgla oraz szkodliwych pyłków z powietrza ??? Miejmy nadzieję, że wkrótce spadnie deszcz.