Komunikat ws. podjętych działań mających na celu oszczędzanie ciepła i energii w Gminie Miejskiej Kętrzyn

podjęto decyzję o nałożeniu na pracowników Urzędu Miasta, jednostek podległych, spółek i jednostek oświaty obowiązku zmniejszenia zużycia poprzez m.in.:

utrzymywanie w pomieszczeniach temperatur nie wyższych niż 20 stopni,

a świąteczne iluminacje na terenie miasta zostaną ograniczone do minimum.

Sytuacja dotycząca cen ogrzewania oraz energii elektrycznej narzuca nam wszystkim konieczność podjęcia działań oszczędnościowych i zmniejszenia ich zużycia. Burmistrz Miasta Kętrzyn informuje, że biorąc pod uwagę opinie powołanego „Zespołu do współpracy, opiniowania i proponowania działań oraz przygotowania planu poprawy efektywności energetycznej” podjęto decyzję o nałożeniu na pracowników Urzędu Miasta, jednostek podległych, spółek i jednostek oświaty obowiązku zmniejszenia zużycia poprzez m.in. utrzymywanie w pomieszczeniach temperatur nie wyższych niż 20 stopni, zwrócenie szczególnej uwagi na konieczność gaszenia świateł oraz wyłączania sprzętów, które nie są w bieżącym użytku. Jednocześnie ze względu na tę trudną sytuację nie będzie możliwe uruchomienie lodowiska miejskiego, a świąteczne iluminacje na terenie miasta zostaną ograniczone do minimum. Pod uwagę brane są możliwości czasowego ograniczenia oświetlenia szeregu miejsc i obiektów. Zachęcamy innych odbiorców, Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Wspólnoty do podjęcia działań mających na celu ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Mamy nadzieję, że pomimo tych trudności wszyscy wyjdziemy z tego obronną ręką, a przyszły rok okaże się łaskawszy.