INFORMUJEMY - DOTACJA CELOWA NA ZADANIE ZWIĄZANE ZE ZMIANĄ SYSTEMU OGRZEWANIA NA OGRZEWANIE PROEKOLOGICZNE W BUDYNKACH MIESZKALNYCH NA TERENIE MIASTA KĘTRZYN.

Burmistrz Miasta Kętrzyn informuje, że trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadanie związane ze zmianą systemu ogrzewania

na ogrzewanie proekologiczne w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Kętrzyn.

Termin składania wniosków upływa  31 marca 2024r.

Możliwe kwoty dofinansowania:

50 % kwoty zakupu ale nie więcej niż 2 000,00 zł na zakup urządzenia grzewczego:

1. kocioł gazowy ( zwykły lub kondensacyjny),
  2. ogrzewanie elektryczne ( wykorzystujące podczerwień, panelowe, grzejniki),
  3. ogrzewanie olejowe (jedno i dwufunkcyjne, kondensacyjne, konwencjonalne).

5 000,00 zł dla budynku jednorodzinnego lub wspólnoty mieszkaniowej na zakup węzła cieplnego- w przypadku podłączenia do sieci ciepłowniczej.

5 000,00 zł w przypadku zastosowania pompy ciepła (gruntowa, wodna, powietrzna, powietrzno-wodna).

Dotacją objęte są wydatki poniesione w roku kalendarzowym w okresie od podpisania umowy do 31 grudnia roku, w którym przyznano dotację.

Szczegółowe informacje udzielane są pokoju 213 (II piętro) Urzędu Miasta Kętrzyn lub pod numerem telefonu 89 752 05 63.