Dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników w 2023 roku

Na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy Wojewodą Warmińsko-Mazurskim, a Gminą Miejską Kętrzyn przyznano Gminie Miejskiej Kętrzyn środki z Funduszu Pracy, z przeznaczeniem na dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników w 2023 roku w wysokości 55.468 zł.

Celem projektu jest dofinansowanie pracodawcom kosztów kształcenia pracownika młodocianego nieposiadającego kwalifikacji zawodowych.

Zadaniem realizacji projektu jest odbycie przez młodocianego pracownika nauki zawodu i zdanie egzaminu lub ukończenie przez młodocianego pracownika przyuczenia do wykonywania określonej pracy i zdania egzaminu zgodnie z przepisami.

Efektem dofinansowania jest promocja zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia oraz aktywizacja zawodowa.